ایران پروداک|مرکز تخصصی تحلیل آماری پایان نامه،کاهش تضمینی همانندجویی
ایران پروداک

نحوه استخراج مقاله پژوهشی و تحقیقی یا مروری از پایان نامه ارشد یا دکترینحوه استخراج مقاله پژوهشی و تحقیقی یا مروری از پایان نامه ارشد یا دکتری

اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه یا رساله 

چرا استخراج مقاله از پایان نامه  مهم است ؟ اکثر پایان نامه های دوره کارشناسی ارشد پس از دفاع بایگانی شده یا درکتابخانه دانشگاه مانده و جدیدا هم که نسخه چاپی  نمی خواد و  نسخه الکترونیک پایان نامه ارشد برای دانشگاه ارسال می شود.

پس اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه در واقع زنده نگه داشتن تحقیق شماست.

اکثر دانشگاه ها و موسسات  پایان نامه ها را حتی بعنوان مرجع باز در اختیار قرار نداده و به دانشجویان اجازه نوشتن یا خواندن آنها را نمیدهد . 

به همین دلیل دانشجویان گرامی و محققین توصیه می شود  تا تحقیق شما فسیل نشده و مطالب آن قدیمی نشده  نسبت به استخراج مقاله از پایان نامه اقدام کنند . 

 

 مقاله پایان نامه:

 تنها اثری از زحمات شما در دوره ارشد خواهد بود که به درد رزومه کاری شما می خورد یا قابل نشر بوده و دیگران از آن استفاده خواهند کرد . 

صد البته اگر برای مصاحبه دکترا رفته باشید از مقالات استخراج شده از پایان نامه  سوال پرسیده می‌شود و چند امتیازی برای شما خواهد داشت یا انکه  جهت ارتقای شغلی  برای افزایش درجه و رتبه ، تجربیات شما در ادارات استفاده خواهد شد که آن را به عنوان تحت عنوان مقالات یا پژوهش های ارتقای شغلی می شناسند .

 برای استخراج مقاله از پایان نامه نیاز به  افزایش قدرت خلاصه نویسی است .  مقداری هم آشنایی با ارکان یک مقاله علمی پژوهشی هست .

مقاله علمی پژوهشی که قبلاً شرح داده شده استاندارد هایی بوده که رعایت آن می‌تواند مقاله شما را قابل قبول دانسته و اکسپت بگیرد.

مقاله ای که اصول نگارشی و محتوایی در آن رعایت   شده است  است و منابع مورد استفاده آن جدید و به روز است  ارجاع نویسی در آن کامل بوده و منابع در آن دیده می‌شود و ارزش علمی آن، نوآوری در مقاله می باشد.

مقالات کنفرانسی :

مقاله داخلی یا مقاله کنفرانسی را هم می توان از پایان نامه استخراج کرد فقط کافی   کافیست  اصول آن را  رعایت و در نگارش آن دقت کنید . در مقالات کنفرانسی مستخرج از از پایان نامه باید فرمتی نگارشی آنها را گرفته و مقاله خود را بر اساسی نگارش خواسته شده مرتب نمایید . 

تایید یا پذیرش و اکسپت مقاله  بعد از اینکه مقاله برای مجله یا همایش ارسال میشود  با داوری مقاله انجام می‌شود. تیم داوری مقاله معمولاً نمره را  بر اساسی عنوان جدید ،  نوآوری در مقاله  و روش مورد مطالعه امتیاز بندی می کند .

در مرحله بعد  بر اساس محتوای مقاله که از چند منبع استفاده شده است  و آیا منابع معتبر هستند یا خیر امتیاز دهی می شود .

 در مرحله بعدی را بر اساس فرمت خواسته شده نگارشی  مقالات  را بررسی می‌کنند تنها مرحله‌ای که ممکن است از شما اصلاح مجدد و ویرایش خواسته شود، مرحله نگارش مقاله می باشد .

در استخراج مقاله از پایان نامه سعی کنید از منابع جدید را استفاده و در متن بیاورید و از آوردن مطالبی که منابع قدیمی دارند خودداری کنیم مثلاً استفاده از پایان نامه های دانشجویی که هنوز منتشر نشده اند یا مقالاتی که در مجلات ضعیف و همایش‌های انتشار یافته‌اند در نوشتن مقاله پایان نامه استفاده نمایید. تا حد ممکن از منابع خارجی معتبر را  استفاده کرده و از آوردن منابع داخلی تا حد ممکن پرهیز کنید .

مقاله استخراج شده برای وزارتین:

اگر برای وزارتین  مقاله  می‌نویسید بدانید   موضوع ناب و متدولوژی(روش تحیق) جدید انتخاب کنیم و داده های پژوهشی خود را به همراه مستندات آماری یا نرم افزاری همراه داشته باشید و حتما سعی کنید استفاده از منابع دست اول بوده و خود شما آن را ترجمه کرده باشید .

با این حال نوشتن مقاله مستخرج از پایان نامه کار ساده و البته بسیار حساس و دقیق می‌باشد چرا که می‌تواند رتبه علمی شما را بر اساس محتوای پایان نامه  بالا برده و یا اینکه  منجر به زیر سوال بردن پایان نامه و حتی استاد راهنما و مشاور شما گردد.

لذا بهتر است هنگام نوشتن مقاله از پایان نامه از استاد راهنما یا مشاور کمک بگیرید  که صد البته آنها به دلیل امتیاز گرفتن امتیاز از مقاله در نوشتن مقاله به شما کمک خواهد کرد و این سبب خواهد شد که کار شما سریعتر پیش رفته و نتیجه بهتری بگیرید.

  از طرفی یادتان باشد که مقالات مستخرج از پایان نامه می تواند یک تا دو نمره به نمره پایان نامه شما اضافه کرده و در درس ۶ واحدی پایان‌نامه می تواند کمک بزرگی به شما بکند.

قیمت استخراج مقاله از پایان نامه( قیمت تبدیل مقاله به پایان نامه )

قیمت نوشتن مقاله از پایان نامه  بر اساس  فرمت های  خواسته شده  متفاوت است مثلا  فرمت ISI   مقالات  وزارتین  مقالات  کنفرانسی و ... زمان و  دانش  متفاوتری نیاز دارند  و محقق  ابتدا با بررسی  پایان نامه  متوجه خواهد شد  که آیا  مقاله استخراجی در چه سطحی خواهد  بود و سپس  اقدام به  کار خواهد کرد.

البته  یادتون باشه  برای  مقالات استخراج شده از  پایان نامه  لزوما  نباید  فقط  از  محتوی پایان نامه استفاده  کنید  بلکه  می توانید  با اظافه  کردن  منابع  بروزتر و  استفاده از  محتوی  بهتر کیفیت مقاله  خود را افزایش  هید.

با اینحال  قیمت  یه  مقاله  کنفرانسی بین 200 هزارتومان  تا  300 هزار تومان  و برای وزارتین  400 هزار تومان  تا  700 تومان  و برای مقالات وزارتین  نیز  400 تومان تا 1200 متفاوت  خواهد بود .

برای سفارش  استخراج مقاله  روی سفارش  مقاله کلیک کرده و  فرم مربوطه را  پر  کرده یا  با تلفن های  سایت  تماس حاصل فرمائید . 

 

نمونه فرمت مقاله از پایان نامه (دانشگاه ازاد )

 

به منظور یکسان بودن ساختار مقالات، رعایت کلیه ضوابط ارائه شده الزامی می­باشد. پس از اطمینان از انطباق کامل ساختار مقاله با دستور العمل حاضر و نمونه پیوست، یک نسخه پرینت مقاله و یک کپی از فایل مقاله و همچنین فایل پایان­نامه به دو صورت doc و pdf بر روی یک  CDبه دفتر امور پایان­نامه­های کارشناسی ارشد در معاونت پژوهشی واحد ارائه شود.

همچنین جهت تایید علمی مقاله، فرم مربوط از دانشکده دریافت و پس از امضاء توسط استاد راهنما، مدیر گروه مربوط و رئیس دانشکده به همراه مقاله تحویل گردد.

1- مقالات باید بر روی کاغذ سفید A4 به صورت یکرو چاپ شود. حداقل 4 صفحه و حداکثر 10 صفحه باشد.

2- متن مقاله در کلیه رشته­های تحصیلی به صورت فارسی به جز چکیده مقاله که به صورت فارسی و انگلیسی باشد.

3- تایپ مقاله با نرم افزار   Windows XP-  Word  صورت پذیرد. (طبق فونتهای ذکر شده در نمونه پیوست).

4- فاصله سطرها single space باشد.

5- حاشیه تمام صفحات از بالا 4 سانتی­متر، پایین 3 ، راست 3 و چپ 5/2 سانتی­متر.

6- در صفحه اول، عنوان مقاله از بالای صفحه 4 سانتی متر به صورت وسط­چین قرار گیرد، در سطر بعد سمت راست نام و نام خانوادگی نویسنده مقاله و در سمت چپ همان خط نام و نام خانوادگی استاد راهنما (بدون درج عنوان نام و نام خانوادگی آنها) و در زیر نام نویسنده مقاله رشته تحصیلی و گرایش قرار گیرد و در سمت چپ همان خط عنوان (استاد راهنما) قرار گیرد.

لازم به ذکر است تمامی متن مقاله دنباله هم قرار گیرد و تنها صفحه اول هدر نداشته باشد. (نمونة آن به پیوست می­باشد).

7- در تمامی صفحات خط ممتد و مشخصات ذکر شده درج شود به جز صفحه اول. به این ترتیب: در صفحات زوج سمت چپ عنوان     د.ا.ا- واحد تهران جنوب- سال تحصیلی   -        (سالی که مقاله تحویل داده می­شود) و در صفحات فرد سمت راست نام و نام­خانوادگی نویسنده مقاله (بدون درج عنوان نام و نام­خانوادگی).

8- در صفحات شماره صفحه درج نشود. در پشت صفحه با مداد نوشته شود.

9- فقط در صورت لزوم ﭘاورقی درج شود.

10- منحنی­ها و شکلها و جدولها همراه با عناوین در وسط صفحه قرار گیرند و به ترتیب شماره­گذاری شوند ‌عنوان (شکلها و منحنی­ها، پایین) و عنوان (جدولها بالا) قرار گیرند.

11- فرمولها باید به ترتیب از ابتدا تا انتها شماره­گذاری شود. شماره فرمولها باید فارسی و در ابتدای سطر متن و داخل پرانتز قرار گیرند.

 

بخشهای تشکیل دهنده مقاله به ترتیب زیر است:

چکیده

 در این قسمت چکیده حداکثر در 10 سطر و به دو زبان فارسی و انگلیسی نوشته می­شود.

 

واژه­های کلیدی

در این قسمت کلمات کلیدی و عناوین مورد نظر مؤثر در تنظیم مقاله به طور اختصار (حداکثر 6 کلمه) ذکر شود. این بخش بلافاصله پس از متن چکیده خواهد بود.

 

فهرست علائم 

علائم استفاده شده در مقاله در این قسمت به طور اختصار تعریف می­گردد. (ابتدا علائم انگلیسی به ترتیب الفبا و سپس علائم یونانی)

 

مقدمه

در این بخش از مقاله 1- تاریخچه علمی مطلب مورد مطالعه 2- ذکر منابع مراجعه که در داخل[ ]  قرار دارد و به ترتیب از [1] تا ... آورده می­شود 3- صورت مسئله مورد تحقیق در چند سطر ذکر می­شود.

 

عنوان اولیه 

در این قسمت کار اصلی به همراه معادلات و شکلها توضیح داده می­شود. برای عنوان اولیه شماره در نظر گرفته شود و برای عناوین فرعی زیر شماره لحاظ گردد.

 

عناوین فرعی

       عناوین فرعی و فرعی­تر (در صورت وجود) مطابق با شماره­بندی در نمونه پیوست باشد.

 

نتیجه ­گیری 

     در این قسمت از مقاله نتیجه علمی مقاله و یا کار تحقیقاتی انجام شده ذکر می­گردد. ممکن است در این بخش به نتایج حاصل از منحنی­ها و یا جداول اشاره نمود.

 

مراجع

- منابع مراجعه در متن باید توسط شماره­هایی در داخل کروشه نشان داده شود. بدیهی است مشخصات کامل در بخش مراجع ذکر می­شود.

- ترتیب قرار گرفتن منابع مراجعه همانند ترتیب رجوع به آنها در متن مقاله می­باشد. (نه بر اساس حروف الفبا)

- به جز مراجع نامبرده شده در متن، مرجع دیگری در بخش مراجع نوشته نشود.

  • برای اطلاع از جزئیات نوع و اندازه فونت یک مرجع فارسی یا انگلیسی، بر حسب آنکه مرجع مربوط به مقاله و یا کتاب باشد، و نیز ترتیب ارائه اجزاء یک مرجع، به نمونه پیوست مراجعه شود.
  • سفارش استخراج  مقاله از پایان نامه