ایران پروداک|مرکز تخصصی تحلیل آماری پایان نامه،کاهش تضمینی همانندجویی
ایران پروداک|مرکز تخصصی تحلیل آماری پایان نامه ،کاهش تضمینی درصد همانندجویی
مجازی  سازی کارکرد های شبکه

مجازی سازی کارکرد های شبکه

ترجمه تخصصی
قیمت: ۹۶,۰۰۰ تومان
۱۲۰,۰۰۰
272

ترجمه  تخصصی شبکه  -  89 صفحه  word   بسیار  دقیق و  ویرایش شده  

مجازی­ سازی کارکرد­های شبکه

بسیاری از پیروان غیرجدی SND گاهی ­اوقات در مجازی­سازی کارکرد­های شبکه (NFV) با SND سردرگم می­شوند. در واقع این دو فناوری ارتباط تنگاتنگی دارند هرچند یکسان نیستند. در حالی که این اثر درباره SDN انجام شده است، همزیستی بین آن و NFV محرک نیاز به نگاهی مفصل­تر به این فناوری  است. NFV در ارائه­ ای تحت عنوان «مجازی­سازی تابع­های شبکه؛ مزایا، قادرسازها، چالش­ها و تقاضای انجام عمل» در سال 2012 در SDN و کنگره جهان جریان باز معرفی شد [1]. کمی بعد از معرفی، موسسه استانداردهای مخابرات اروپا (ETSI) نقش رهبری در NFV داشت. 

در این فصل، NFV را تعریف خواهیم کرد و آن را با SDN مقایسه می­کنیم به طوری که خواننده رابطه­ اش را با کانون اثرمان متوجه خواهد شد.

مفهوم مدیر VNF به معنی نظارت و مدیریت سلامت VNF است که در دستگاه مجازی اجرا می ­شود. گروه ESTI NFV انتظار دارد VNF نهاد شبکه را با رفتار و واسطه­های تعریف شده و مبتنی بر استاندارد اجرا کند. به صورت خلاصه، NFV مفهوم کارکرد شبکه­ای را رسمی می­کند که در دستگاه فیزیکی اجرا می­شود و کارکردی را بر ماشین مجازی در حال اجرا در زیرساخت سرور مجازی قرار می­دهد [2].

مدل ETSI برای NFV معماری هماهنگ­ سازی و مدیریت را تعریف کرده است و آن را MANO نامیده است. در واقع، MANO چالش­ برانگیزترین بخش مجازی­ سازی PNFها است. با ملاحظه اندازه شبکه­ها در حامل­هایی نظیر BT, AT&T، وریزون و سایرین، مدیریت و هماهنگ ­سازی وظیفه­ ای طاقت­ فرسا است. گردآوری هزاران دستگاه مجازی با کارکردهای شبکه ­ای در حال اجرا بر روی آنها می­تواند به آسانی منتج به آشوب شود. به این ترتیب، نیاز به مدیریت راه ­حل NFV تمرکز تلاش­های اولیه بود. چارچوب MANO [3] بلوک­های وظیفه ­ای ذیل را داشت:

·        NFVO: این مورد برای آن­بوردسازی خدمات شبکه (NS) جدید، نمودار پیش­رو VNF (VNF-FG) و بسته­های VNF، مدیریت سبک زندگی NS (شامل معرفی، مقیاس بیرونی یا درونی، اندازه‌گیری عملکرد، همبستگی رویداد، فسخ) مدیریت منابع جهانی، روایی و مجاز کردن درخواست­های منابع NFVI و مدیریت سیاسی برای نمونه­های NS استفاده می­شود.

چه موردی را می­توانیم مجازی سازی کنیم؟

تازه­کارها برای NFV ممکن است به شکلی منطقی سوال کنند «چه چیزی را می­توانیم مجازی کنیم؟» در حالی که پاسخ «هرچیزی» ممکن است لاقید به نظر برسد، خیلی دور از ذهن نیست. تقریباً هر PNF را می­توان مجازی کرد. به عنوان مثال، فهرست [4] از ETSI NFV از موردهایی استفاده می­کند که شامل طیف وسیعی از کارکردهای است:

·        AR: روتر دسترسی شرکت/ CPE سازمان

·        PE: روتر لبه فراهم ­کننده

·        FW: دیواره آتش سازمان

·        NG-FW: سازمان NG-FW

·        WOC: کنترل­ کننده بهینه ­سازی WAN سازمان

·        DPI: بازرسی بسته عمیق (دستگاه یا کارکرد)

·        IPS: سیستم جلوگیری از نفوذ و سایر دستگاه­ های امنیتی

·        نظارت بر عملکرد شبکه

 پلتفرم باز برای NFV (OPNFV) پروژه منبع باز متمرکز بر تسهیل تکامل NFV از طریق پلتفرم باز و یکپارچه است. با استفاده از چارچوب معماری ETSI به عنوان لایی آغازین، OPNFV برای ارتقاء پلتفرم منبع باز برای «تسریع معرفی خدمات و محصولات NFV» ایجاد شده بود [9]. تلاش­های ETSI NFV به دنبال استانداردسازی راه­ حل­های فروشندگان NFV است که قبلاً کاربردهای اختصاصی ایجاد کرده بودند.