ایران پروداک|مرکز تخصصی تحلیل آماری پایان نامه،کاهش تضمینی همانندجویی
ایران پروداک

پایان ویروس کرونا و زندگی عادیپایان ویروس کرونا و زندگی عادی

پایان بیماری کرونا و بازگشت به زندگی عادی

زندگی و کار دنیا در حال بسته شدن و نابودی است. مکانهایی که روزگاری پر از زندگی بودند ، به دلیل محدودیت هایی که بر زندگی روزمره اعمال می شود ، مانند ممنوعیت سفر ، تعطیلی مدرسه و ممنوعیت سفر و راهپیمایی ، اکنون به شهرهای ارواح تبدیل شده اند. کرونا گزینش طبیعی خواهد داشت تلاش ها فقط زمان را به تاخیر می اندازند.چنین اتفاقی در تاریخ سابقه نداشته است .

اما این پایان چه زمانی به پایان می رسد و چه زمانی می توانیم به زندگی عادی برگردیم؟ ویروس کرونا بیرحمانه توسعه می یابد و برخی علاج کار را مصونیت طبیعی می دانند.آیا  تلاش های مراقبتی و خانه نشینی و ... بشر سرانجامی خواهد داشت؟

خبر عجیب ؛ نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، معتقد است که این کشور در 12 هفته آینده قادر خواهد بود "ورق را برگرداند" و "ویروس کرونا را از بین ببرد".

اما حتی اگر در سه ماه آینده تعداد بیماران کاهش یابد ، ما هنوز از پایان دور نیستیم.

برای خلاصی مدت زمان زیادی طول خواهد کشید ، حتی شاید سالها !

چـــــــــــــــــــــــرا ؟

روشن است که استراتژی بسته شدن فعلی بخشهای بزرگی از جامعه نمی تواند در طولانی مدت ادامه یابد. آسیب های اجتماعی و اقتصادی انجام این کار فاجعه بار خواهد بود.

کشورها به "استراتژی خروج" ، راهی برای رفع محدودیت ها و بازگشت به عمل عادی نیاز دارند.

اما ویروس کرونا از بین نمی رود.

از بین بردن محدودیت هایی که باعث کاهش بروز ویروس می شود ، به معنی افزایش مجدد بیماران است.

مارک وولهاس ، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه ادینبورگ ، گفت: تعیین این استراتژی برون مرزی و یافتن راهی برای خروج از وضعیت فعلی دشوار است.

ما با یک چالش بزرگ علمی و اجتماعی روبرو هستیم.

خارج شدن از این آشفتگی کرونا با سه روش :

      واکسیناسیون

  • به دست آوردن افراد کافی و ایجاد مصونیت
  • ایجاد تغییرات دائمی در رفتار و جامعه

هر سه روش منجر به کاهش توانایی انتشار ویروس می شود.

واکسن - حداقل 12 تا 18 ماه

قرار است این واکسن ما را از بیماری محافظت کند تا آلوده نشویم.

اگر حدود 5٪ از جمعیت را واکسینه کنید ، احتمال شیوع ویروس را دوباره کاهش می دهید. به این کار ایمنی گله ای گفته می شود.

در هفته گذشته، به محققان اجازه داده شد که قوانینی را که در مرحله اول آزمایش داروی حیوانات ضروری است ، نادیده بگیرند و یکی از این واکسن های آزمایش را به یک داوطلب در آمریکا تزریق کنند.

روند کشف واکسن با سرعت بی سابقه ای انجام می شود ، اما هیچ تضمینی برای موفقیت آن وجود ندارد و ایمن سازی باید در مقیاس جهانی صورت گیرد.

تخمین زده می شود که حتی اگر همه چیز خوب پیش برود ، ما هنوز 12 تا 18 ماه از اولین واکسن فاصله داریم. تحمل محدودیتهای اجتماعی بی سابقه در زمان صلح برای چنین مدت طولانی دشوار است.

پروفسور وولهاس گفت: "بهتر است منتظر نمانید که واکسن راهبردی باشد."

مصونیت طبیعی - حداقل دو سال دیگر

استراتژی کوتاه مدت انگلیس این است که تا حد ممکن میزان بروز را کاهش داده و از سرریز بیمارستانها جلوگیری کند ، در صورت تکمیل ظرفیت واحدهای مراقبت های ویژه ، مرگ و میر افزایش می یابد.

با کم شدن روند ، دولت ممکن است برخی محدودیت ها را برطرف کند ، تا زمانی که خطر دوباره افزایش یابد و راه دیگری برای تحمیل محدودیت های مجدد وجود ندارد.

زمان آن مشخص نیست. دکتر پاتریک والانس ، مشاور ارشد دولت انگلیس می گوید: "تعیین زمان مشخص برای این روند ممکن نیست."

انجام این کار ممکن است ناخواسته منجر به ایمنی جمعی شود ، زیرا باعث افزایش تعداد افراد آلوده می شود.

اما به گفته پروفسور نیل فرگوسن ، استاد کالج امپریال لندن ، چنین روندی ممکن است سالها طول بکشد: "ما در مورد مهار نسبت ها در ابعادی صحبت می کنیم که فقط یک ثروت به ما کمک می کند تا دو سال کار خود را ادامه دهیم ، شاید یک درصد کافی از جمعیت سرانجام به این بیماری مبتلا خواهد شد و مقداری از مصونیت در جامعه شکل می گیرد. "

اما سؤال این است ، آیا این مصونیت ادامه خواهد یافت؟ سایر کورنا ویروس ها که علائمی مانند سرماخوردگی دارند ، باعث ایجاد پاسخ ایمنی ضعیف می شوند و ممکن است افراد بارها در زندگی آلوده شوند.

بیماری کرونا بدون پایان قطعی

پروفسور وودز می گوید: "گزینه سوم ایجاد تغییرات مداوم در رفتار است تا بتوانیم روند انتقال را آهسته کنیم."

در چنین شرایطی ، برخی از ترتیبات فعلی ممکن است باقی بماند ، یا ممکن است تمهیداتی برای آزمایش گسترده افراد و بیماران قرنطینه انجام شود.

اما به گفته پروفسور ووداس ، "ما همچنین سعی کردیم پرونده ها را برای اولین بار شناسایی کنیم و تماسهای آنها را پیگیری کنیم. اما نتیجه ای نیفتاد."

ساخت داروهایی که با موفقیت بیماری کرونا را درمان کنند ، می تواند به راهکارهای دیگر کمک کند.

تجویز سریع این داروها پس از شروع علائم می تواند از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کند.

راه دیگر برای درمان بیماران در بیمارستان های عمومی ، کاهش فشار بر روی واحدهای مراقبت های ویژه است. این به کشورها کمک می کند تا ظرفیت درمانی خود را افزایش داده و دوباره تحمیل را به تعویق بیاندازند.

پروفسور کریس وایت ، مشاور ارشد پزشکی انگلیس :

"واضح است که در طولانی مدت واکسن یک راه برون رفت از این وضعیت است و همه ما امیدواریم که چیزی در کمترین زمان ممکن یافت شود. علم در نهایت جواب را پیدا خواهد کرد."دیدگاه ها

ارسال نظر


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.